SSL Sertifikaları

Sitelerinizi 128/256-Bit olarak şifreleyin. Ziyaretçilerin güvenliğini sağlayın!

SSL Sertifikası Nedir ?

SSL sertifikaları site adreslerinin doğrulugunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür.


SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.


SSL Özellikleri

99% Browser Uyumu

Dinamik Site Mühürü

Google sıralamasını geliştirir

Ücretsiz Kurulum

Standard SSL Sertifikaları

Genişletilmiş doğrulama sınıfı sertifikasından çok daha düşük maliyetli oldukları yanı sıra, standart SSL sertifikaları hassas kullanıcı verilerini güvence altına alma ve ziyaretçilere web sitenize güven verme görevi de yapacaktır.

Hassas Kullanıcı Verilerini Koruyun

128 / 256 Bit Sifreleme Yöntemi ile Kullanıcı Verilerini Rahatlıkla Koruyun.

Müşteri Güvenini Artırın

Adres Çubuğundaki Yeşil Kilit ile Güvenirliginizi Gösterin.

SEO Sonuçlarını Geliştirin

Arama Sonuçlarında üst sıralara çıkmanın ilk ve en kolay yolu SSL Sertifikası satın almaktır.

68.00 TL

Per Year
128/256 Bit Şifreleme
Ücretsiz Kurulum
Alt Alan Adı Desteği
Tek kök sertifika

45.00 TL

Yıllık
128/256 Bit Şifreleme
Ücretsiz Kurulum
Alt Alan Adı Desteği
Tek kök sertifika

Sık Sorulan Sorular

Eğer bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için , bu sayfada listelenen ürünlerin ve hizmetlerimizle ilgili en sık sorulan soruların bir listesini derledik.

Sorunuzun cevabını bulmak ya da bu konuda daha fazla bilgi istiyorsanız , herhangi bir zamanda bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin lütfen yapamıyorsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

İletişime Geç
-SSL sertifikaları, sadece tek bir domainde doğrulama yapacak şekilde imzalanmaktadır. Wildcard SSL sertifikaları ise, alt domainleri yani subdomainleri de kapsar, örneğin satis.siteadresiniz.com, bayi.siteadresiniz.com vb.. gibi birçok alt domainde SSL kullanmak istiyorsanız bu alt domainlerin her birine tek tek SSL sertifikası almak yerine bir Wildcard SSL sertifikası alabilirsiniz. Wildcard SSL, *.siteadresiniz.com şeklinde bütün alt domainlerinizde doğrulama yapılmasını sağlayacaktır.
-Yeşil adres çubuğu, sadece EV(Extended Validation) ibareli SSL sertifikaları ile sağlanmaktadır. RapidSSL markası EV sertifika sağlamamaktadır.

EV SSL sertifikası alınabilmesi için, şirketin varlığının online olarak resmi kurumlar üzerinden doğrulanabilmesi gerekmektedir.
-Hayır, mevcut hosting sağlayıcınızda kullanmak üzere sadece SSL sertifikanızı bizden alabilirsiniz.
-Hosting hizmetinizin SSL desteği olması gerektiği gibi, SSL kurulabilmesi için sitenize özel IP(dedicated IP) tahsis edilmesi gerekmektedir. Hosting hizmetinizi bizden almıyorsanız, bu şartlarla ilgili olarak hosting şirketinizle iletişime geçerek uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz.
-Evet, RapidSSL bütün bankalarla uyumludur. Ancak İşbank ve Akbank ile çalışıyorsanız GeoTrust'ın sağladığı QuickSSL Premium sertifikasını almanızı öneririz, bu bankalar onaylı site mührü istediklerinden bazı durumlarda sorun çıkarabilmektedirler.
-Rapid ve Comodo SSL sertifikaları ilk 5 gün boyunca sigortalıdır, yeni bir CSR koduyla ilk 5 gün içinde yeni sertifika talep edebilirsiniz. 5 gün sonrasında tekrar kurulum teknik olarak mümkün olmamaktadır.
-Hayır, Rapid ve Comodo SSL almak için bir belge gerekmemektedir.
-SSL sertifikaları, dijital olarak web sitesi kimliğinizi belgelemektedir. Bu dijital kimlik (şifreleme) 3. kişiler tarafından kırıldığı taktirde, SSL şirketi sigorta sağlamaktadır. Normal şartlarda böyle bir durum oluşması mümkün değildir.
["\r\n